Gabinety okulistyczne - nowa strona:

Adres:

Gabinety okulistyczne Podkategoria: Gabinety okulistyczne

  • Optyk Knurów »

    Optyk to zawód zajmujący się krótko mówiąc okularami. Jego zdaniem jest wykonywanie okularów zgodnie z receptą przepisaną przez lekarza okulistę. Powinien umieć nie tylko dobrać właściwe oprawki i oprawić w nie szkła, ale także, w razie potrzeby, wyszlifować potrzebne soczewki. Jest on także odpowiedzialny za naprawę i konserwację okularów. Powinien znać zagadnienia związane z projektowaniem i pomiarami soczewek okularowych, oraz technologią ich wykonania.

    Rolą okulisty jest opieka medyczna: badanie, diagnozowanie i leczenie chorób oczu. W ramach specjalizacji niektórzy lekarze okuliści zajmują się szczególnie chorobami siatkówki, rogówki, chirurgią oka, wszczepieniem sztucznych soczewek itp. Prócz tego okuliści przeprowadzają badanie ostrości wzroku w celu wykrycia wad widzenia oraz przepisują okulary korekcyjne i aplikują soczewki kontaktowe.

    Więcej informacji na temat optyki, okulistyki i optometrii znajdą Państwo w serwisie optycznym - integralnej części portalu OPTYKA FIJOŁEK, będącego wizytówką online tej firmy z wieloletnimi tradycjami. Optyk Fijołek zaprasza do swoich salonów w Gliwicach, Knurowie i Katowicach. Połączenie pełnego profesjonalizmu z doświadczeniem i bogatą, atrakcyjną ofertą firmy gwarantuje Państwa zadowolenie i korzyści dla zdrowia i urody.

    Data dodania: 06 06 2011 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Gabinety okulistyczne